Ханза Рощок победи Веен Вийсбаден с 3:1 в среща от 28-ия кръг на германската Втора Бундеслига. И четирите попадения паднаха през втората част.

Дамиан Росбах откри в 51-ата минута за домакините, а само минута по-късно ситуацията за гостите от Веен стана още по-тежка заради червен картон на Бярке Якобсен.

Снимки: Gulliver/GettyImages
35 снимки

Кай Прьогер удвои аванса на Ханза в 72-ата, но Иван Пъртаин успя да върне едно попадение за Веен в 78-ата минута.

Все пак, домакините стигнаха до победата и я затвърдиха с трети гол в четвъртата минута от добавеното време, което бе дело на Сванте Ингелсон.

С този успех Ханза се измъкна от опасната зона и се изкачи до 15-ата позиция с 31 точки, но само с една повече от Айнтрахт Брауншвайг, който е в зоната за плейоф за оцеляване във Втора Бундеслига. Веен пък остава на 13-о място със същия точков актив.