Хамбургер победи Шалке с 5:3 в откриващия мач за сезона на Втора Бундеслига.

Домакините от Хамбургер поведоха с гол в 17-ата минута, който бе дело на Роберт Глацел.

Последваха два гола на Шалке в първото полувреме, с което гостуващият тим обърна резултата в своя полза. Попаденията бяха дело на Асан Уедраого и Томас Ауеян.

В 56-ата минута Ласло Бенеш се разписа от дузпа и докара мача до 2:2. Само четири минути след това отново словакът вкара, за да даде преднина на Хамбургер.

Симон Тероде пък възстанови паритета в 66-ата минута. Всичко за гостите обаче се обърка пет минути след това, когато Ибрахима Сисе получи втори жълт и червен картон, така Шалке остана с човек по-малко на терена.

По драматичен начин Хамбургер стигна до трите точки, след като в добавеното време домакините отбелязаха два гола и окончателно пречупиха Шалке. Първо Роберт Глацел се разписа за втори път в мача, а след това влезлия като резерва Жан-Люк Домп сложи край на спора дълбоко в продълженията.