Хамбургер се класира за четвъртфиналите за Купата на Германия, след като се наложи с минималното 1:0 срещу Нюрнберг. Единственото попадение в срещата отбеляза Беркай Йоджан през второто полувреме.

Домакините създадоха двете по-интересни положения през първото полувреме.

Дъглас Сантос отправи опасен удар от фаул в 16-та минута, но не успя да намери очертанията на вратата на Нюрнберг.

Матения спаси удар от фаул на Люис Холтби в 19-та минута.

Беркай Йоджан отправи коварен удар в 28-та минута, но Матения спаси.

Хамбургер поведе в резултата в 54-та минута, когато след сериозно разбъркване в наказателното поле на Нюрнберг най-съобразителен се оказа Йоджан, който вкара топката в долния десен ъгъл на вратата на Матения.

Хамбургер можеше да удвои своята преднина в 58-та минута, когато Холтби отправи опасен удар, но Матения спаси.

Домакините бяха близо до реализирането на втори гол в 59-та минута, когато Бакери Жета стреля, вратарят бе безпомощен, но защитник на Нюрнберг успя да изчисти топката малко пред гол линията.

Бившият играч на Лудогорец Върджил Мисиджан се появи в игра за Нюрнберг в 79-та минута, но не успя да помогне на своите съотборници.

В добавеното време на срещата Хамбургер пропусна нова страхотна възможност да вкара втори гол. Първо Матения отрази удар на Вагноман, а след това Калед Нарей стреля на сантиметри встрани от десния стълб на вратата на Нюрнберг.

Така Хамбургер се класира за четвъртфиналите на Купата на Германия.