Отборите на Кьолн и Борусия Дортмунд изиграха драматичен двубой, който обаче не излъчи победител. Двата тима завършиха наравно при резултат 2:2 на „Рейн Енерги Щадион“ в двубой от 26-ия кръг на германската Бундеслига.

Gulliver/GettyImages
39 снимки

Още в третата минута Ерлинг Халанд получи топката от Емре Джан, напредна и я прати в противниковата мрежа, с което откри резултата за гостите.

В 35-ата минута обаче Ондрей Дуда изравни с точно изпълнена дузпа, отсъдена за игра с ръка на Джуд Белингам.

През втората част паднаха нови две попадения в двете врати, като в 65-ата минута „козлите“ стигнаха до пълен обрат в мача след силен изстрел на Исмаил Якобс.

Буквално в 90-ата минута Халанд засече остър пас на резервата Ансгар Кнауф за втория си гол в мача, с което отмъкна победата за домакините.

След това равенство Кьлон става на 14-а позиция с актив от 23 точки и е много близо до опасната зона, докато Борусия е пети с 43 точки, на четири от четвъртия Айнтрахт Франкфурт.