Отборът на Хаденхайм победи с 2:0 Щутгарт в мач от 10-ия кръг на Бундеслигата. Тимът на Франк Шмит събра 10 точки и се намира на 13-ото място в класирането, докато Щутгарт остава трети в немския шампионат.

Новакът започна много активно двубоя и достигна до първата си добра ситуация в 17-ата минута, когато централният бранител успя да стреля с глава, но нацели гредата.

Точно преди изтичането на половин час игра Норман Тойеркауф получи в наказателното поле и шутира, но бе блокиран от бранител. Домакините продължиха да пропускат и малко след това Тим Клайндийнст надскочи отбраната след нов корнер и бе спасен.

“Швабите” отправиха първия си опасен изстрел в 38-ата минута, когато Анджело Щилер отправи опасен удар, но нацели гредата. Малко след това Дениз Ундав също не успя да уцели вратата от добра позиция. В края на полувремето домакините от Хаденхайм направиха поредния си пропуск, този път чрез Бенедикт Гимбер.

Домакините все пак стигнаха до попадение двайсет минути преди края на срещата, когато Ян-Никлас Бесте изпълни корнер, а топката бе засечена с глава в мрежата от Ян Шьопнер за 1:0.

Двата отбора продължиха да полагат усилия, но не стигаха до много сериозни голови положения. Щутгарт все пак имаше перфектна възможност да изравни в 87-ата минута чрез Джейми Левелинг, но в последния момент бе блокиран от бранител.

Нещо подобно се повтори и в добавеното време, когато този път Лука Раймунд успя дори да преодолее вратаря на домакините, но нацели горната греда. Играчите на Хаденхайм сложиха точка на спора в добавеното време, когато Тим Клайндийнст прехвърли Александър Нюбел и отбеляза много красиво попадение за 2:0.