Отборът на Вердер сътвори страхотен обрат и победи с 2:1 в гостуването си на Нюрнберг. С Илия Груев в състава, "бременските музиканти" направиха обрат в последните 10 минути на срещата и вече са осми в класирането, но само на три точки зад третия Шалке 04.

Отборът на българина получи гол в 20-ата минута дело на Никола Доведан. Резултатът остана такъв и до почивката, а през второто полувреме опитите на Вердер да изравни не дваха необходимия резултат.

Gulliver/GettyImages
10 снимки

В 80-ата минута Велкович центрира хубаво отляво, а Фулкриг се извиси и с глава направи 1:1.

Осем минути по-късно дойде и щастливата развръзка за гостите. Битенкурт се възползва от щастлив рикошет и с левия си крак успя да прати топката в мрежата, с което донесе ценната победа за своя тим.