Вердер (Бремен) спази традицията от началото на настоящия сезон да бележи в заключителните минути и победи с 1:0 Херта (Берлин) в мач от 12-ия кръг на германската Бундеслига.

19 снимки

“Бременските музиканти”, където се състезава българският национал Илия Груев, се изкачиха на 6-о място в класирането, което дава права на участие в европейските клубни турнири. Херта пък загуби ценни точки и остана на 13-ото място, само на три точки над опасната зона.

Груев за пореден път започна като титуляр и остана на терена до 83-ата минута, когато отстъпи мястото си на Йенс Стаге. Само две минути по-късно Никлас Фюлкруг донесе трите точки на Вердер. За нападателя на домакините това беше осмо попадение през кампанията.