Гройтер Фюрт победи в истинско зрелище Карлсруе с 4:3 в среща от седмия кръг на германската Втора Бундеслига.

Още през първото полувреме паднаха цели шест попадения. Всичко стартира с Тим Лемперле, който откри за домакините още в петата, но Робин Бормут изравни само две минути по-късно.

Диксон Абиама даде нов аванс на „зелените“ в 13-ата, преди Марвин Ваницек за втори път да възстанови паритета в 252-ата минута.

Гостите стигнаха до пълен обрат в четвъртата минута от добавеното време чрез Ларс Щиндъл, но още в ответната атака Абиама изравни за Гройтер Фюрт с второто си попадение в срещата.

През втората част домакините останаха с човек по-малко, след като Юлиан Грийн си изкара втори жълт и съответно червен картон в 55-ата минута, но все пак тимът на Александър Цонингер стигна до успеха с попадение на Дамян Михалски в 64-ата минута.

По този начин Гройтер Фюрт събра осем точки на 12-ата позиция, колкото има и Карлсруе, който е място по-нагоре.