Дармщат надви Шалке с 5:3 в мач от 6-ия кръг на Втора Бундеслига. Гостите трябваше да наваксат изоставане от три гола, за да се поздравят с успеха.

Първото полувреме принадлежеше на Шалке, като тимът поведе с 3:0. Тобиас Мор откри резултата в 14-ата минута, а в рамките на пет минути домакините добавиха още два гола - в 34-ата Муса Сила удвои, а Рон Шаленберг направи резултата класически.

В самия край на първата част обаче Дармщат получи дузпа, която беше реализирана от Фрейзър Хорнби. През второто полувреме пък Исак Лидберг стигна до хеттрик, с който обърна срещата. Шведът първо се разписа в 56-ата минута, а двадесет след това изравни за 3:3.

Три минути преди края на редовното време Лидберг оформи пълния обрат и хеттрика си. Това обаче не беше краят. Дълбоко в добавеното време Серхио Лопес Галаче вкара и пети гол в полза на Дармщат.