Кьолн загуби катастрофално с 0:5 гостуването на Хофенхайм в 8-ия кръг на Бундеслигата. Два гола вкара Илас Бебу, разписаха се още Кристоф Баумгартнер, Денис Гайгер и Щефан Пош. Победата доближи домакините само на точка до "козлите". Кьолн е седми с 12 пункта, Хофе е осми.

Половин час след началото на мача Хофенхайм поведе. Крамарич изведе Бебу сам срещу вратаря и той не сгреши за 1:0. В началото на втората част домакините удвоиха аванса си с ефектен гол на Бебу с пета. Секунди по-късно Кристоф Баумгартнер направи резултата класически.

Денис Гайгер се ориентира най-бързо в наказателното поле в 75-ата минута и от близко разстояние порази целта за 4:0. Крайното 5:0 оформи Щефан Пош в 87-ата минута, след като засече центриране на Крамарич.