Отборът на Кайзерслаутерн откри новия сезон в немската Втора Бундеслига с победа с 2:1 над тима на Хановер. Двубоят на „Фриц-Валтер Щадион“ предложи много положения и интересни моменти, но в края ликуваха домакинските привърженици.

Кевин Клаус донесе победата за „червените“ с попадение във втората минута на добавеното време.

Gulliver/GettyImages
17 снимки

Тимът на Кайзурслаутерн откри в 11-ата минута, когато Мике Вундерлих вкара отблизо в опразнената врата на Хановер. Юлиан Бьорнер от своя страна допусна сериозна грешка, неуспявайки да изчисти добре една топка близо до тъчлинията.

Отговорът на гостите дойде чак в 80-ата минута, когато Хавард Нилсен се възползва от друго недобро изчистване – този път на бранител на домакините.

В крайна сметка Клаус донесе трите точки, след като се възползва от неточен удар на свой съотборник, превърнал се в подаване.