Борусия Мьонхенгладбах започна първенството с хубава победа над един от силните тимове в Бундеслигата – 2:0 срещу Байер Леверкузен.

На два пъти тдомакините получиха правото да изпълнят дузпи, с 50-процентова успеваемост.

В 38-ата минута братът на Еден Азар – Торган Азар пропуфика първия наказателен удар за Борусия или по-точно вратарят на „аспирините” Рамаза Йозджан отрази шута му и изби в корнер. Дузпата бе отсъдена за игра с ърка на Бенямин Хенрихс.

Борусия Мьонхенгладбах - Байер Леверкузен

източник: БГНЕС

В 54-ата минута обаче Байер извърши втора дузпа, този път провинилият се за препъване в Александър Драгович. Йонас Хофман този път бе точен и Борусия откри – 1:0.

Много скоро Фабиан Джонсън покачи резултата на 2:0 и така след 58-ата минута път назад за „аспирините” нямаше. Борусия Мьонхенгладбах спечели с 2:0 и тръгна добре в шампионата.