Борусия Мьонхенгладбах срази с 3:1 у дома високолетящия в последно време РБ Лайпциг. Срещата беше от 32-ия кръг, а след него „биковете” вече не са в зона „Шампионска лига”. Тимът заема пето място във временното класиране с 54 точки, докато Борусия е 10-и с 41 точки.

Два гола за успеха на домакините вкара Йонас Хофман, а един добави Бреел Емболо. За Лайпциг се разписа Кристофър Нкунку.

Gulliver/GettyImages
19 снимки

“Жребчетата” излязоха напред в резултата в 17-ата минута. Тогава Ларс Щиндл намери Бреел Емболо в наказателното поле, който направи вратаря безпомощен за 1:0.

В 36-ата минута Андре Силва изведе Кристофър Нкунку сам срещу вратаря и французинът не сбърка за 1:1.

В продължението на първото полувреме Емболо намери Йонас Хофман, а той с удар в левия ъгъл вкара за 2:1.

В 64-ата минута домакините останаха с човек по-малко, след като Нико Елведи беше изгонен. В 77-ата минута Хофман сложи точка на спора. Офанзивният футболист матира вратаря на „биковете” с удар в левия ъгъл.