Борусия Мьонхенгладбах и Майнц завършиха наравно 1:1 в последен мач от 28-мия кръг на германската Бундеслига.

Двата отбора си размениха по едно полувреме на "Борусия Парк". Откриващите 45 минути бяха за домакините, които създадоха повече положения и логично успяха да открият резултата чрез Бреел Емболо.

Швейцарският таран се разписа в 33-тата минута след подаване на Флориан Нойхаус. Пет минути по-късно Емболо можеше да удвои след прекрасен самостоятелен пробив, но завършващият му удар не бе на нужното ниво.

Майнц започна много активно второто полувреме и още с първата си атака бе близо до изравняването, но ударът на Леандро Барейро се отби от страничната греда. Секунди по-късно Ян Зомер спаси сигурно попадение след удар на Йонатан Буркхард.

Гостите все пак стигнаха до изравняването четвърт час преди края, когато Карим Онисиво засече центриране на Дже-Сун Лий за 1:1. Минута по-късно Онисиво можеше да вкара и втори гол, но Зомер спаси удара му.

В добавено и двата тима пропуснаха по още една добра възможност за гол и така срещата приключи наравно.

В класирането Майнц е на десето място с 38 точки, а Борусия Мьонхенгладбах заема 12-а позиция с 34.