Борусия Мьонхенгладбах направи важна стъпка към запазването на мястото си в Бундеслигата след победа с 2:0 над прекия конкурент за оцеляване Херта Берлин в среща от 26-ия кръг.

Gulliver/GettyImages
29 снимки

"Жребчетата" взеха аванс в 24-тата минута, в която Аласан Плеа бе точен от дузпа. Домакините покачиха на 2:0 в 59-ата минута, когато Матиас Гинтер скочи най-високо при центриране от корнер и с глава прати топката във врата на столичани.

До края на мача играчите на Херта искаха да променят нещо, но опитите им се оказаха безуспешни.

Така тимът от Берлин остава на предпоследното 17-о място в класирането с 23 точки и в серия от пет поредни загуби. Борусия Мьонхенгладбах е на 13-о място в Бундеслигата с 30 точки осем кръга преди края.