Фрайбург се класира за финала на Купата на Германия. Това стана факт след победа с 3:1 над Хамбургер като гост в мач от полуфиналите на турнира. Гостите решиха всичко в мача през първото полувреме с голове на Нилс Петерсен (11), Никлас Хьофлер (17) и Винченцо Грифо (35-дузпа). За домакините точен беше Роберт Глатцел в 88-ата минута.

Gulliver/GettyImages
18 снимки

Фрайбурт излезе напред в резултата в 11-ата минута. Тогава Нилс Петерсен успя да се окаже на отлична позиция и с глава в десния ъгъл прати топката във вратата за 0:1.

Шест минути по-късно гостите удвоиха аванса си. Никлас Хьофлер отправи неспасяем шут от границата на наказателното поле за 0:2.

В 35-ата минута Моритц Хойер фаулира съперник в наказателното поле, при което последва дузпа за Фрайбург. Зад топката застана Винченцо Грифо, който не сбърка за 0:3.

Три минути по-късно Анси Сухонен върна един гол за Хамбургер, но след намесата на ВАР попадението беше отменено заради засада.

Домакините все пак успяха да върнат един гол в 88-ата минута. Тогава се разписа Роберт Глатцел с глава.