Фрайбург спечели с категоричното 3:0 срещу гостуващия Аугсбург в шестия кръг на германското футболно първенство.

Възпитаниците на Кристиан Щрайх продължават без поражение в Бундеслигата от началото на сезона, а с актив от 12 точки се изкачиха на петото място.

Домакините имаха превъзходство, особено през първото полувреме, когато изковаха успеха си.

Лукас Кюблер откри още в шестата минута. Той направи добавка отблизо, след като вратарят на гостите Рафал Гикевич успя само да избие удар на Кристиан Гюнтер.

В 25-ата минута Лукас Хьолер удвои след отлична асистенция на Максимилиан Егщайн, а в 33-ата минута Винченцо Грифо направи аванса на домакините класически от дузпа, отсъдена за игра с ръка в пеналта на Рафаел Фрамбергер.

След почивката Фрайбург контролираше мача, а Аугсбург остана в опасната зона само с една победа през сезона и с 5 точки на 15-ото място.