Отборът на Фрайбург отстрани Бохум от четвъртфиналите на турнира за Купата на германия. Гостите се наложиха с 2:1, а победният гол в срещата дойде буквално в 120-ата минута на мача. В герой за Фрайбург се превърна Роналд Шалай, който бе точен секунди преди главният рефер да свири край на срещата.

След като през първата част голове не паднаха, всичко най-интересно в мача се случи след почивката.

Само пет минути след подновяването на играта, гостите излязоха напред в резултата. Нилс Петерсен реализира, след като довкара избита  от вратаря топка. Бохум обаче се върна в мача в 64-ата минута. Себастиан Полтер реализира с глава и изравни резултата.

В минутите до края двата тима не успяха да се изненадат отново и двубоят бе вкаран в продължения. В допълнителния половин час игра, гостите показаха повече характер и дочакаха своя миг в последната минута на срещата, когато Шалай реши спора.

По-рано за полуфиналите на надпреварата се класираха отборите на Унион Берлин, Хамбургер и РБ Лайпциг.