Фрайбург победи Айнтрахт Франкфурт с 2:1 като гост в среща от 29-ия кръг на първенството на Германия по футбол. Фрайбруг заема петото място във временното класиране с 48 точки, колкото има и четвъртият РБ Лайпциг, който обаче е с мач по-малко. Айнтрахт Франкфурт е девети с 39 точки в актива си.

Винченцо Грифо даде аванс за гостите в 27-ата минута. В 54-ата Филип Костич реализира за Айнтррахт и направи резултата 1:1, но Нилс Петерсен отново изведе Фрайбург напред в 69-ата минута.

Двубоят бе прекъснат за кратко още във втората минута след като двама мъже се завързаха за страничните греди на вратата на домакините. Те носеха фланелки с надпис: „Последно поколение – спрете лудостта на изкопаемите горива“.

Вратарят на Айнтрахт Франкфурт Кевин Трап размени няколко думи с единият от нахлулите мъже, а след няколко минути двамата протестиращи бяха отстранени.