Фрайбург победи с 4:3 Хофенхайм като гост и измести РБ Лайпциг от зона Шампионска лига в германското първенство по футбол. Отборът на Кристиан Щрайх е с 55 точки и е четвърти след 32-ия си мач през сезона, докато Лайпциг изостава с точка преди утрешното си гостуване на Борусия Мьонхенгладбах. Фрайбург също така е равен с третия Байер Леверкузен, който приема Айнтрахт Франкфурт в двубой от същия кръг в неделния ден.

Gulliver/GettyImages
24 снимки

Мачът на "Райн-Некар Арена" премина през три обрата, като първо Роланд Салай се разписа за Фрайбург, след което домакините от Хофенхайм обърнаха с попадения на Андрей Крамарич в края на първото полувреме и на Ангело Щилер в началото на второто.

Кристиан Гюнтер възстанови бързо равенството за Фрайбург, а Лукас Холер в 70-ата минута и Чжон Ву Ен три по-късно донесоха победата за гостите.

Себастиан Руди пък вкара последния гол за отбора на Хофенхайм, който е осми в класирането.