Отборът на Фрайбург победи Майнц 05 с 1:0 като гост в двубой от 13-ия кръг от първенството на Германия по футбол. Фрайбург прекъсна серията си от четири мача без успех в Бундеслигата и вече заема осмо място с 18 точки. За Майнц поражението бе първо след четири срещи без загуба в шампионата. Тимът остава предпоследен, 17-и в подреждането с 8 точки и само една победа от началото на сезона.

29-годишният австрийски нападател на гостите от Фрайбург Михаел Грегорич бе автор на единственото попадение в 69-ата минута на мача.

Людовик Айорк опита да застраши вратата на Фрайбург в 17-ата минута, но бе неточен при удара си, а десетина минути по-късно Грегорич удари греда за гостите. Пак той пропусна добра възможност за Фрайбург в добавеното време на първата част.

Французинът Айорк бе близо до попадение за Майнц и в 52-ата минута, но без успех, а в 69-ата Михаел Грегорич не сгреши, пращайки топката в долния десен ъгъл на вратата на домакините.