Фрайбург победи Хайденхайм с 3:0 като гост и излезе на второ място във временното класиране в Бундеслигата. Срещата беше от 4-ия кръг на германското първенство. Рицу Доан откри резултата за франките, а две попадения на Винченцо Грифо през втората част осигуриха успеха и вече 9 точки.

Намиращият се на 3-о място Унион Берлин победи с 2:1 Хофенхайм. Те дръпнаха с 2:0 още до 7-ата минута, като реализираха головете си реално с първия и втория удар в мача. Том Роте откри, а кореецът Джун У Йон удвои резултата. Гостите от Зинсхайм се отчетоха с попадение на Мариус Бютлер през втората част.

В дъното на класирането Бохум и Холщайн Кил завършиха 2:2.  Гостите от Кил откриха резултата чрез Бенедикт Пихлер в 15-ата минута, а Бохум обърна развоя на срещата до почивката. Словакът Матуш Беро изравни в 22-ата минута, а Лукас Дашнтер вкара в 39-ата. Шуто Мачино обаче помрачи радостта за домакините в последната минута, фиксирайки крайното 2:2.