Фрайбург спечели труден, но сладък успех над Волфсбург с 3:2 в мач от 26-ия кръг от Бундеслигата. С успеха домакините се изкачиха на четвъртата позиция с актив от 44 точки, докато „вължите“ остават 12-и с 31.

Gulliver/GettyImages
45 снимки

Фрайбург стартира агресивно и откри резултата в 4-ата минута след гол на Енцо Грифо. Италианецът удвои преднината на тима си минута преди края на първата част възползвайки се от подаване на Николас Хьофлер.

В началото на втората част гостите намалиха с попадение на Макс Крузе, а шест минути преди края на двубоя Максимилиан Арнолд изравни.

Домакините се активизираха в края на срещата и Нико Шолтенберг донесе успеха с попадение в 87-ата минута.

По същото време Унион Берлин не успя да победи Щутгарт като домакин, след като двата тима завършиха при равенство 1:1 в германската столица. Домакините откриха в края на първото полувреме след точно изпълнена дузпа от Тайво Авоньой, но Саша Каладжич изравни в заключителните секунди на двубоя, донасяйки точката на своя тим.