Претендентът за промоция от Втора в първа Бундеслига Фортуна Дюселдорф започна сезона с трудна победа. Двукратният носител на Купата на Германия спечели с 2:1 срещу новака Магдебург.

Пред 22 288 ентусиазирани зрители в Магдебург, домакините бяха по-добрият отбор с по-добрите шансове през първото полувреме. Бариш Атик и Тацуя Ито на няколко пъти пробиха защитата на Дюселдорф, но не материализирахa. В края на полувремето обаче реферът Арне Аарник отсъди дузпа за игра с ръка, след която Рувен Хенингс застана зад топката и откри.

Gulliver/GettyImages
15 снимки

Секунди след подновяването на играта гостите от Дюселдорф успяха да покачат след като Феликс Клаус засече хубаво подаване от фланга.

Едва четири минути след второто попадение Конер Кремпицки отбеляза с много красив удар, но до по-сериозни шансове за изравняване така и не се стигна и „червените“ си тръгнаха с пълния актив точки.