Халфът на РБ Лайпциг Емил Форсберг обобщи полуфинала за Купата на Германия срещу Унион Берлин (2:1). „Това е просто невероятно усещане. Да спечелиш мач пред феновете, да вкараш гол пред пълните трибуни е неописуемо. Всички сме мечтали за такива моменти. Това е поредната победа за нашите фенове. Показахме манталитет и за трети път отиваме в Берлин. Искаме най-накрая да спечелим финала за Купата!

През последните няколко месеца постигнахме значителен напредък. Атмосферата в отбора е страхотна, искаме да постигнем успех. Имаме добър сезон. Това са моменти, които никога няма да забравим. Ние сме в състояние да спечелим Купата на Германия и Лига Европа. С нашата страст и манталитет всичко е възможно “, заяви Форсберг пред официалният сайт на клуба.

РБ Лайпциг губеше с 0:1 след първото полувреме. Емил Форсберг отбеляза победния гол в 93-ата минута.

На финала за Купата на Германия РБ Лайпциг ще играе с Фрайбург, който победи Хамбургер с 3:1 на полуфиналите. Битката за трофея ще се проведе на 21 май в Берлин.