Отборът на Хамбургер ШФ се класира за втория етап за Купата на Германия, след като победи в драматичен мач третодивизионния Енерги Котбус с 6:3 след изпълнение на дузпи.

В редовното време срещата от 1/32-финалите на турнира завърши при 1:1, а в продълженията двата тима си отбелязаха по още едно попадение за 2:2. При изпълнението на дузпите обаче Хамбургер се оказа много по-хладнокръвен.

Още в 10-та минута на срещата домакините от Енерги Котбус получиха право да изпълнят дузпа, реализирана точно от Мануел Зейц. През второто полувреме Хамбургер натисна своя съперник и закономерно Хайко Вестерман изравни в 70-та минута след асистенция на Рафаел ван дер Ваарт.

В продълженията именно Ван дер Ваарт изведе Хамбургер напред в 96-та минута, а Свен Мичел отреди чрез попадението си победителят да бъде определен чрез дузпи.