Отборите на Хайденхайм и Майнц 05 не успяха да се победят в мача от 32 кръг на Първа Бундеслига. Двата тима поделиха точките за 1:1 в срещата на Войт Арена.

Равенството означава, че Майнц пропусна този шанс да излезе от мястото за плейоф за изпадане. Отборът има още само две срещи, за да запази статута си в елита.

Гостите поведоха в резултата през първото полувреме с попадение в 37-ата минута.  Антони Каси намери Джонатан Буркард, който отблизо вкара за 1:0. През второто полувреме обаче домакините се върнаха в мача с гол в 65-ата минута. 28-годишният нападател Тим Клайндинст засече с глава за крайното 1:1.

Със спечелената точка Майнц продължава да таи надежди за спасение. В момента тимът е на опасната 16-а позиция с 29 точки, само на една от сигурното продължаване в елита и през следващия сезон.

Хайденхайм е на 10-о място с 38 пункта.

Трофеят в Първа Бундеслига вече е решен – Байер Леверкузен спечели титлата предсрочно.