РБ Лайпциг се класира за финала за Купата на Германия след драматичен обрат над Унион Берлин у дома с 2:1. Шералдо Бекер изведе „железните” напред в резултата през първата част, а в 61-ата минута Андре Силва изравни от дузпа. В продължението на срещата Емил Форсберг прати „биковете” в спор за трофея срещу Фрайбург.

Gulliver/GettyImages
23 снимки

В 25-ата минута столичани излязоха напред в резултата. Тогава Бекер получи хубав пас от Кристофер Тримел, навлезе в наказателното поле и с удар в средата на вратата преодоля Петер Гулачи.

След час игра Якел фаулира Кристофер Нкунку в наказателното поле, а след намесата на ВАР домакините получиха дузпа. Зад топката застана Андре Силва, който не сбърка.

В третата минута на добавеното време на мача Бенямин Хенрихс намери Форсберг, който от трудна позиция успя да прати своя отбор на финал.