Отборът та Айнтрахт Франкфурт стигна до изключително инфарктна победа с 2:1 като гост на новака в Бундеслигата Гройтер Фюрт и се измъкна от зоната на изпадащите в двубой от 11-ия кръг на първенството.

През първото полувреме по-добрият тим беше Гройтер Фюрт. Домакините създадоха няколко опасни атака, а най-чистото положение пропусна Бранимир Хъргота в 45-ата минута.

Gulliver/GettyImages
17 снимки

Все пак гостите откриха резултата в 75-ата минута чрез резервата Себастиан Роде, който получи пас от Дайчи Камада и не остави шансове на Мариус Функ.

Истинската драма настъпи буквално в добавеното време на срещата, когато във втората от петте добавени минути домакините изравниха чрез Седрик Итен.

В четвъртата минута на добавеното време обаче Айнтрахт измъкна победата и трите точки с попадение на Рафаел Сантос Боре, който засече центриране на Филип Костич.

По този начин „орлите“ се изкачиха до 14-ата позиция с актив от 12 точки, докато Гройтер Фюрт остава твърдо последен с едва 1 точка и са в серия от 9 поредни загуби.