Хайденхайм победи по изключително драматичен начин Ян Регенсбург с 3:2 и печели Втора Бундеслига. От новия сезон тимът ще играе в елита на Германия, където вчера също имаше драматична развръзка, пратила титлата у Байерн Мюнхен за сметка на Борусия Дортмунд.

До 93-ата минута в двубоя между Регенсбург и Хайденхайм при резултат 2:1 за домакините - място в Бундеслигата намираха Дармщат и Хамбургер. След обрата обаче Хамбургер остана на трето място и ще играе бараж с 16-ия от Бундеслигата Щутгарт.

Хамбургер победи с минималното 1:0 Зандхаузен и се виждаше в елита, но в добавеното време от 11 минути на другия мач Хайденхайм стигна до два гола на Ян Никлас Бесте и Тим Клайндийнст, които пратиха Хамбургер на бараж.

Дармщат допусна тежко поражение с 0:4 от Гройтер Фюрт. Лукас Петков започна като титуляр и даде асистенция за третия гол на "детелините".