Борусия Дортмунд победи Херта с 4:1 в мач от 21-вия кръг на Бундеслигата. Головете за домакините отбелязаха Карим Адейеми (27’), Дониел Мален (32’), Марко Ройс (76’) и Юлиан Брант (90’), а за берлинчани точен бе Люка Тусар (47’).

Победата за Борусия бе шеста поредна в първенството и тимът се изравни с Байерн и Унион (Берлин) на върха в класирането, като и трите отбора имат по 43 точки. Херта пък вече има шест поредни загуби при гостувания, както и пет поражения в последните си 6, като тимът остава на предпоследната позиция с 17 пункта.

Херта започна добре мача, като в 21-вата минута Флориан Нийдерлехнер и Марко Рихтер тестваха стражът на Дортмунд Грегор Кобел, който се намеси добре. Четири минути по-късно Дортмунд отвърна, като центриране на Юлиан Брант намери Марко Ройс, който стреля неточно с глава.

В 27-ата минута домакините откриха резултата. Марко Ройс напредна добре и подаде на Карим Адейеми , който се завъртя с пета и вкара страхотно попадение. Само пет минути по-късно Дортмунд нанесе втори удар. Карим Адейеми центрира отлично за Дониел Мален и нидерландският нападател промуши топката под плонжа на Оливер Кристенсен за 2:0. При атаката обаче направилият чудесен мач Адейеми получи контузия и бе принудително заменен след няколко минути.

В началото на второто полувреме Херта върна един гол. Суат Сердар намери Люка Тусар, който бе безпощаден с левия крак за 2:1. Пет минути по-късно последва опасен удар на Флориан Нийдерлехнер, но Грегор Кобел спаси. Добрата игра на Херта продължи, като удар на Марвин Платенхарт мина встрани от вратата на Дортмунд.

В 76-ата минута обаче интригата в мача приключи. Марко Ройс изпълни страхотно пряк свободен удар и не остави никакви шансове на стража на Херта Оливер Кристенсен - 3:1 за Дортмунд. Минута по-късно удар на влезлият като резерва Джуд Белингам бе блокиран.

В последната минута дойде и четвъртото попадение за домакините. Резервата Джейми Байноу-Гитенс изведе отлично Юлиан Брант, който реализира за 4:1. В последните секунди на срещата Доди Лукебакио отправи опасен далечен удар, но Грегор Кобел отново бе на висота и изби в корнер.