Отборът на Борусия Дортмунд записа домакинско поражение с 3:4 от Бохум в мач от 32-ия кръг на германската Бундеслига.

Головата фиеста стартира още в третата минута, когато гостите поведоха чрез Полтер. Само пет минути по-късно авансът на Бохум вече бе двоен след гол на Холтман.

Gulliver/GettyImages
10 снимки

В 18-ата минута чудото на Норвегия Ерлинг Халанд върна едно попадение за своя тим с гол от дузпа, а след половин час игра талантът реализира още веднъж от наказателен удар и възстанови равенството.

Малко след подновяването на играта Халанд оформи своя хеттрик и донесе обрата за Борусия.

В 81-ата минута обаче Локадия направи 3:3, а четири минути след това Пантович оформи крайния резултат.

Така Дортмунд записа втора поредна загуба и остава с 63 точки на втората позиция. Бохум пък вече е 11-и с 39 пункта.