Кьолн победи Дармщат с 1:0 като гост в първи мач от 13-ия кръг на Бундеслигата.

В 38-ата минута спряганият за бъдещ национал на България Фабиан Нюрнергер имаше претенции за дузпа, след като падна в наказателното поле след съприкосновение със защитник на Кьолн, но съдията даде сигнал играта да продължи.

В 56-ата минута Том Скарке можеше да даде аванс на Дармщат с удар от границата на наказателното поле, но той премина на сантиметри от левия страничен стълб.

Минута след това Кьолн отговори с шут на Лука Валдшмид в долния ляв ъгъл, който обаче бе спасен от Марсел Шюен.

Час игра след началото „козлите“ излязоха напред в резултата. Дави Селке бе добре позициониран, за да овладее отскочила топка в наказателното поле, която изстреля от близка дистанция и се разписа за 0:1.

В 67-ата минута Линтон Маина центрира към Лука Валдшмид, който си откри пространство и прати топката в мрежата, но попадението не бе признато заради засада.

След успеха "козлите“ са 15-и във временното класиране с 9 точки, колкото има и днешният им опонент.