Гройтер Фюрт на българския национал Лукас Петков отпадна злополучно от турнира за Купата на Германия, след като отстъпи с 1:2 от подвизаващият се в Регионал Лига Зюдуест – Хомбург.

Петков влезе в 87-ата минута, когато замени Диксън Абиама, но не успя да помогне на своя тим да се добере до равенството.

Домакините, които са в четвъртото ниво на германската футболна йерархия, стигнаха първи до гол в 32-ата минута, когато Маркус Мендлер намери Фабиан Айзеле.

„Детелините“ започнаха силно второто полувреме и закономерно вкараха изравнително попадение, реализирано от Бранимир Хргота. Хомбург обаче стигна до успеха в 83-ата минута, когато Фил Харес се озова в прегръдките на своите съотборници, вкарвайки победния гол.