Борусия Мьонхенгладбах и Байерн Мюнхен направиха 1:1 в откриващия мач на Бундeслигата. Плеа беше точен за домакините в 10-ата минута, а Роберт Левандовски изравни в 42-ата минута на срещата.

Домакините от Борусия стартираха активно мача и в 4-ата минута удар на Херман мина малко встрани от вратата. Две минути по-късно отново той пусна отличен пас в наказателното поле на Байерн, но той беше пресечен.

Gulliver/Getty Images
20 снимки

Плеа откри резултата с попадение в 10-ата минута, възползвайки се от пас на Щиндъл. Четири минути по-късно Левандовски беше на чудесна позиция, но ударът му беше спасен от Зомер.

В 26-ата минута отново удар на Левандовски беше спасен от вратаря на домакините. Байерн изравни резултата с гол в 42-ата минута на Левандовски, който беше най-активният играч на баварците.

Левандовски отново започна да тормози отбраната и вратаря на Борусия с удар в 52-ата минута, но гол нямаше. Осем минути по-късно отново той беше замесен в опасна атака, но Зомер се справи добре със ситуацията.

До края на двубоя и двата тима имаха изгодни ситуации, но до нови попадения не се стигна и двата тима взеха по 1 точка.