Отборът на Борусия Дортмунд спечели двубоя си срещу Байер Леверкузен с 3:1 от последния кръг на германската Бундеслига.

Още в петата минута детето-чудо на Норвегия - Ерлинг Халанд, изведе своя тим напред с 40-ия си гол за сезона.

След половин час игра Паулиньо можеше да възстанови равенството, но Роман Бюрки го разочарова с брилянтно спасяване.

През втората част Марко Ройс удвои аванса на своя тим с гол-шедьовър в долния десен ъгъл на вратата на Байер. Попадението бе прегледано с ВАР за съмнения за засада, но в крайна сметка голът бе признат.

В 84-ата минута защитата на гостите сбърка и подари топката на Халанд, който с лекота търкулна топката в мрежата на противника за 3:0.

В самия край на мача Байер все пак върна едно попадение чрез Ларс Бендер, който бе точен от дузпа.

Така Борусия затвърди третата позиция и завършва сезона със 64 точки в своя актив.  Байер, от своя страна, остана три позиции по-долу - на шесто място, с 52 пункта.