Основният конкурент на Байерн Мюнхен за шампионската титла в Германия – Борусия Дортмунд, спечели с  1:0 домакинството си на Хофенхайм в среща от 5-ия кръг на Бундеслигата. Така вестфалци се реваншираха за домакинската загуба с 2:3 от Вердер преди две седмици. С днешната победа тимът на Борусия Дортмунд излезе временно на първата позиция в Бундеслигата. Победното попадение срещу Хофе отбеляза капитанът Марко Ройс в 16-ата минута. Той беше изведен на отлична стрелкова позиция с великолепно подаване от Юлиан Бранти и с  прецизен изстрел не остави шансове на противниковия страж.

До почивката домакините бяха пълен господар на терена, но удари на Брант, Анхелиньо и Ройс не намериха целта. Гостите подобриха представянето си през второто полувреме и пред Жоржиньо Рутер се откри най-добрата възможност, но той стреля покрай вратата.

Хофе реши да рискува и "жълто-черните" можеха да затворят мача. Оливер Бауман обаче отрази удари на Торган Азар и Антони Модест, а Белингам с глава пропусна.