Борусия Дортмунд спря лошата си серия и спечели гостуването си на Щутгарт с 2:0 в мач от 29-ия кръг на Бундеслигата. По този начин „жълто-черните“ остават на второто място с актив от 60 точки, с шест по-малко от лидера Баайерн Мюнхен, докато швабите остават в опасната зона и са наа 15-ото място.

Gulliver/GettyImages
60 снимки

Гостите стартираха по-агресивно двубоя и успяха рано да открият резултата. В 12-ата минута Юлиан Бранд се възползва от подаване на Ерлинг Халанд и реализира отблизо. Попадението бе прегледано с ВАР и главният съдия Харм Осмерс зачете гола.

В 23-ата минута Омар Мармуш бе близо до изравняването, но изстрелът му премина над напречната греда.

След час игра първо Марко Ройс застраши вратата на домакините, а след това Паскал Щенцел не успя да реализира в мрежата на „жълто-черните“.

В 71-ата минута Борусия Дортмунд удвои преднината си. Марко Ройс изведе отлично Юлиан Бранд в половината на Щутгарт, след което халфът напредна и красиво реализира.

Дълбоко в добавеното време Ерлинг Халанд вкара и трети гол във вратата на Флориан Мюлер, но попадението бе отменено заради засада.