Борусия Дортмунд се върна на победния път. "Жълто-черните" успяха да надвият Санкт Паули с 2:1 у дома в мач от 7-ия кръг на Бундеслигата.

Преди паузата за национални отбори, Борусия допусна загуба от Унион Берлин, но днес отново усети вкуса на победата. Временно тимът се изкачва до 4-ото място с 13 точки. Санкт Паули пък остава в зоната на изпадащите - 16-о място с актив от 4 пункта след седем изиграни мача.

В 30-ата минута Ерик Смит центрира и намери Морган Гилавоги, който стреля отблизо, а топката се озова в мрежата на домакините след рикошет в гредата. Попадението обаче беше разгледано от ВАР за потенциална засада в атаката и в крайна сметка отменено.

Така в 43-ата минута Борусия поведе. Голът бе дело на Рами Бенсебайни. И "жълто-черните" се прибраха на почивката с минимален аванс.

В 79-ата минута Ерик Смит с изстрел от границата на наказателното поле успя да изравни. И това попадение беше разгледано за засада, но този път нямаше причина да бъде отменено.

Само три минути по-късно обаче Серу Гираси сложи точка на спора с гол с глава.