Борусия Дортмунд победи Бохум с 3:1 у дома в дерби на Рур. Срещата беше от 19-ия кръг на Бундеслигата. Хеттрик за победителите наниза Никлас Фюлкруг, а Нико Шлотербек си вкара автогол. С тази победа тимът на Един Терзич събра 36 точки и е на четвърто място във временното класиране. Бохум е 14-и с 20 точки.

Срещата започна отлично за домакините, които поведоха още в 4-ата минута. Тогава Мануел Рийман фаулира Даниел Мален в наказателното поле и "жълто-черните" получиха дузпа. Зад топката застана Фюкруг, който не сбърка за 1:0.

В самия край на редовното време на първото полувреме Бохум осъществи добра атака отляво. Последва остро центриране по земя в наказателното поле, където Нико Шлотербек засече топката в собствената си врата.

Борусия си върна водачеството в 72-ата минута. Тогава Марсел Забитцер центрира в наказателното поле, където Фюлкруг с глава вкара за 2:1.

Секунди преди края на редовното време Фюлкруг овладя една топка и пусна извеждащо подаване към Джейми Байноу-Гитънс, който бе фаулиран от Кристиан Гамбоа в наказателното поле – втора дузпа за Дортмунд. Зад топката отново застана Фюлкруг, който оформи своя хеттрик.