Отборът на Борусия Дортмунд се наложи с категоричното 5:1 над Фрайбург в мач от 19-ия кръг на германската Бундеслига.

Головата фиеста за домакините започна още в 14-ата минута, когато Тома Мюние откри резултата с перфектен изстрел с глава.

Преди да е изминал и половин час игра отново Мюние удвои аванса на своя тим, а на почивката Борусия вече водеше с 3:0, след като секунди преди съдийския сигнал Ерлинг Халанд оформи класиката след страхотно взаимодействия с другия млад талант в тима - Джуд Белингам.

Gulliver/GettyImages
18 снимки

След подновяването на играта гостите заиграха по-смело и това даде резултат в 61-ата минута, когато Ермедин Демирович върна едно попадение за Фрайбург.

Оттам насетне двубоят навлезе в руслото от първото полувреме и в 75-ата минута Халанд заби нов гол, а четири минути преди края Махмуд Дауд оформи крайния резултат.

Така "жълто-черните" продължават да дишат във врата на Байерн и съкратиха разликата с баварците до 3 точки. Фрайбург пък остава четвърти с 30 пункта.