Борусия Дортмунд победи Мюнхен 1860 с 3:0 като гост и се класира за 1/16-финалите за Купата на Германия. "Жълто-черните" изковаха успеха си в първите 35 минути на срещата, когато паднаха и трите гола. Дониел Мален откри резултата в 8-ата минута, а в 31-ата минута Джуд Белингам удвои. В 35-ата минута Карим Адейеми ознаменува официалния си дебют за тима с гол.

Gulliver/GettyImages
17 снимки

Гостите започнаха много силно срещата и поведоха още в 8-ата минута. Тогава Мален навърза няколко защитници на домакините и прати топката във вратата за 0:1.

В 31-ата минута Борусия стигна до втори гол. Марко Ройс проби и пусна отличен пас към Белингам, а англичанинът на празна врата не сбърка. Четири минути по-късно Мален асистира на Адейеми, който оформи крайното 0:3.

До края на двубоя Махмуд Дауд пропусна две отлични възможности за гол до края на срещата.