Борусия Дортмунд надви Унион Берлин с 4:2 като домакин в двубой от седмия кръг на германската Първа Бундеслига.

Никлас Фюлкруг даде преднина на "жълто-черните" още в 7-та минута, но гостите изравниха почти моментално след точната интервенция на Робин Госенс. Попадение на Алекс Крал от столичани бе отменено след намеса на ВАР.

Гостите поведоха след около половин час игра, когато Леонардо Бонучи се разписа от бялата точка. След паузата обаче Дортмунд вдигна оборотите и вкара три безответни гола. Първо, Нико Шлотербек изравни в 49-та минута, а пет по-късно Юлиан Брант оформи пълния обрат.

Юлиан Риерсон сложи точка на спора с четвърти гол в 71-та минута.

Така Дортмунд се изкачи до второто място със 17 точки, на една от временния водач Щутгарт. Унион е 13-и с шест пункта.

В следващия кръг берлинчани приемат Щутгарт, докато за Дортмунд предстои домакинство на Вердер Бремен.