Вратарят на Борусия Дортмунд Грегор Кобел е получил мускулна контузия, която поставя под въпрос участието му в срещите на тима в предстоящия старт на новия сезон.

Вестник "Рур Нахрихтен" съобщи, че Кобел е скъсал мускулно влакно при победата с 3:2 над Манчестър Сити в контрола в Лас Вегас в неделя.

Стражът беше заменен от Алекс Майер на полувремето, но от Борусия Дортмунд засега не са потвърдили контузията.

Кобел е под въпрос за мача от първия кръг на Купата на Германия срещу аматьорския Шот Майнц на 12 август, но може да бъде отново готов за началото на сезона в Бундеслигата седмица по-късно срещу Кьолн.

Грегор Кобел е четвъртият футболист на Борусия Дортмунд, който получава травма по време на предсезонното турне на тима до САЩ.

Защитникът Нико Шлотербек е с контузия на коляното, а крилото Жюлиен Дюранвил получи разкъсване на мускулни влакна в първия мач срещу Сан Диего Лоял. Тома Мюние също се оплака от мускулни проблеми в контролата срещу Манчестър Юнайтед.