Борусия Дортмунд се класира за десети път на финала за Купата на Германия в своята история. Това се случи, след като тимът от „Сигнал Идуна Парк” победи на своя стадион Холщен Кийл със звучното 5:0.

Радостта на Борусия беше помрачена от тежката контузия на Матеу Морей. Младият испанец огъна много лошо крака си в средата на второто полувреме, едва десетина минути след като замени Лукаш Пишчек. Халфът беше изнесен на носилка пред уплашените погледи на съотборниците си.

Във финала на „Олимпиящадион” в Берлин тимът от Дортмунд ще спори срещу вече класиралият се отбор на РБ Лайпциг.

Иначе, втородивизионният Холщен Кийл бе отстранен от турнирната надпревара от именития си съперник още през първата част. В първите 45 минути отборът на Борусия реализира и петте попадения в срещата.

В рамките на седем минути Джовани Рейна даде добър превес на своя отбор (16 и 23). В 26-ата пък Марко Ройс покачи резултата, а Торган Азар в 32-ата и Джуд Белингам десет минути по-късно оформиха на практика крайното 5:0 в Северен Рейн.