Лидерът в Бундеслигата Унион Берлин загуби с 2:1 като гост от последния Бохум. Срещата беше от 11-ия кръг на шампионата. Филип Хофман и  Герит Холтман бяха точни за победителите, а за "железните" се разписа Милош Пантович, който дойде през лятото от днешния домакин.

Gulliver/GettyImages
7 снимки

Двубоят започна равностойно, а две минути преди края на първата част Бохум поведе. Филип Хофман засече с глава центриране на Филип Форстер от корнер и даде аванс на рурци.

Домакините удвоиха аванса си в 71-ата минута. Тогава Холтман засече страхотен пас на Кристофер Антуи-Аджей отдясно и матира вратаря за втори път.

Унион върна един гол в добавеното време на мача чрез бившия футболист на Бохум Милош Пантович, а сърбинът не успя да се разпише от дузпа в 78-ата минута.

"Железните" продължават да са лидери с 23 точки, но вече имат аванс само от една пред втория Байерн. Бохум е на дъното със 7 точки.