Бохум загуби много тежко с 0:3 домакинството си на втородивизионния Фортуна Дюселдорф първи мач от плейофа за изпадане/влизане в Първа Бундеслига.

Гостите поведоха още в 13-ата минута, но не и без доза късмет, когато Филип Хофман си отбеляза автогол. След центриране от корнер топката срещна гредата, а след това от тялото на Хофман се озова във вратата за 0:1.

Снимки: Gulliver/GettyImages
67 снимки

Другите два гола паднаха през втората част. В 64-ата минута Христос Цолис асистира на Феликс Клаус, който удвои преднината на Форуна завършвайки перфектна скоростна контраатака

Третото попадение реализира Яник Енгелхард в 72-ата минута. Удар на Цолис от фал затрудни вратаря Андреас Луте, а при добавката Яник Енгелхард прати топката в мрежата за крайното 0:3.

Реваншът е на 27 май в Дюселдорф, където домакините ще имат огромно предимство, а Бохум ще трябва да направи истинско чудо, ако иска да запази мястото си в елита.