Дармщат загуби у дома от Бохум с 1:2 в двубой от 10-ия кръг на германската Бундеслига.

Проектонационалът на България Фабиан Нюрнбергер игра цял мач за домакините и дори отбеляза гол.

Гостите от Бохум откриха в средата на първата част, когато Такума Асано се измъкна от отбраната и технично чукна топката покрай вратаря Марсел Шуен.

Моментът за българина дойде две минути преди почивката. Тогава Нюрнбергер бе най-съобразителен в наказателното поле и с точен удар с глава направи 1:1.

Девет минути след почивката японският национал Асана вкара за 1:2 с нисък диагонален изстрел.

Дармщат опита да се върне в мача, но бе допълнително затруднен от червения картон на Фабиан Холанд в 69-ата минута.

Шест минути преди края Нюрнбергер можеше да се превърне в герой за своите, стреляйки директно от пряк свободен удар от малък ъгъл. Опитът му обаче срещна гредата.

С победата Бохум излезе от опасната зона, събирайки 8 точки на 13-ата позиция. Дармщат е 15-и с пункт пасив.