Бохум навакса три гола пасив във втория мач с Фортуна Дюселдорф и след изпълнение на дузпи си осигури оставането в Бундеслигата и през следващия сезон.

Гостите поведоха още в 18-ата минута. Топката бе центрирана от фаул в наказателното поле и там Филип Хофман с глава успя да я насочи във вратата за 0:1.

Отново Хофман бе в прегръдките на съотборниците си в 66-ата минута. Той за втори пък се разписа с глава, този път след центриране на Кевин Щьогер от ъгъла на наказателното поле.

Скоро след това Бохум получи и дузпа в своя полза за игра с ръка на защитник в наказателното поле, а Щьогер превърна 11-метровия удар в гол за 0:3.

До края на редовното време обаче не паднаха повече голове, а в продълженията също не бе излъчен победител.

Така се стигна до изпълнение на дузпи, а там Бохум бе по-точен. Анре Хофман пропусна първата дузпа за Фортуна, но Ерхан Машович също сгреши при третия изстрел за гостите. Решаваща се оказа седмата дузпа за домакините, която бе поверена на Такаши Учино, който стреля над вратата и така сложи точка на спора в полза на Бохум.