Шампионът на Германия Байерн Мюнхен по категоричен начин спечели гостуването си срещу Щутгарт от 2-ия кръг на Бундеслигата за сезон 2018/2019. Далеч от дома баварците бяха безмилостни и победиха с 3:0.

Много силен мач направи едно от новите попълнения – Леон Горецка. Дошлият със свободен трансфер германски национал се отчете с гол и асистенция. Подобен беше активът и на обичайна величина като Томас Мюлер, а Роберт Левандовски вкара между головете на своите съотборници.

Gulliver/GettyImages
20 снимки

Щутгарт се държа доста геройски пред своите фенове, удържайки натиска на съперника, доколкото му позволяваха силите. А това ще рече 37-ата минута, когато резултатът бе открит. Жером Боатенг даде отличен пас по трева към наказателното поле, където Левандовски укроти и съхрани топката, а Мюлер притича зад гърба му и моментално даде пас към дъгата. Там Горецка овладя, прехвърли на десния си крак и с хирургически точен шут порази долния ляв ъгъл – 1:0.

Този гол като че ли прекърши стройната организация на Щутгарт и положенията пред Рон-Роберт Цийлер започнаха да се редят едно след друго. В 41-ата Ариен Робен даде чудесен пас към Горецка, който се опита да намери десния ъгъл и не улучи целта. Секунди по-късно Байерн стигна до корнер, при който Матс Хумелс се освободи от пазача си, а изстрелът му с глава бе спасен от Цийлер.

Байерн проведе цялото второ полувреме с отчетливото желание да довърши „швабите” колкото се може по-бързо. В 49-ата минута Дейвид Алаба разтресе десния стълб с далечен пряк свободен удар. Четири по-късно Горецка отново изскочи на стрелкова позиция, като този път стреля в аут. В 56-ата Цийлер геройски спаси вратата си след изстрел с глава на Мюлер от опасна близост.

Логичното все пак се случи в 62-ата минута. Тогава Горецка намери Левандовски в предни позиции, а полякът избяга леко вляво от дъгата, след което с мощен диагонален шут опъна мрежата – 2:0.

Попадението успокои гостите, но не ги отказа съвсем от желанието да търсят и трето. То дойде в 76-ата, когато Левандовски по виртуозен начин с пета прати топката на пътя на Мюлер, който укроти в пеналта и от 7-8 метра не остави шансове на Цийлер – 3:0.

В последната минута от редовното време резервата Хамес Родригес можеше също да се присъедини към голмайсторите, ако Рон-Роберт Цийлер не бе извади по брилянтен начин шута на колумбиеца към долния ляв ъгъл.

След два мача и пълен комплект от 6 точки Байерн е на първа позиция заради по-добрата си голова разлика (6:1) в сравнение с Волфсбург (6 точки, 5:2). След международната пауза Байерн чака у дома почващия много слабо Байер Леверкузен (2 загуби, голова разлика 1:5), докато намиращия се на дъното Щутгарт (0 точки, 0:4) гостува на Фрайбург.